Найрозумніших учнів визначать шкільні олімпіади

Школи змагаються на олімпіадах. У жовтні розпочався перший етап Всеукраїнських шкільних олімпіад із базових дисциплін. Узяти участь у інтелектуальних поєдинках може будь-який учень школи або професійно-технічного навчального закладу. Головне – зголоситися. Причому змагатися за звання найрозумнішого можна як у своїй віковій групі, так і зі старшими.

Цього навчального року традиційно олімпіади відбуватимуться з української мови і літератури, російської мови і літератури, іноземних мов, правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання; педагогіки і психології.

Другий, районний етап олімпіад розпочнеться 9 листопада змаганнями з знання української мови і літератури та завершиться 1 лютого олімпіадою з образотворчого мистецтва.

Тож учні шостих класів можуть спробувати сили на олімпіаді з математики. Для семикласників додається ще українська література, фізика, хімія. З восьмого класу олімпіади доступні також з іноземних мов, біології, географії, інформатики та праці. З дев’ятого – економіка, право, російська мова та література. І з десятого – астрономія, екологія.

Додамо, що призери четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, крім нагород, отримають від 30 до 50 додаткових балів при вступі до вищого навчального закладу. Це передбачено умовами прийому до ВНЗ. Однак виші зараховуватимуть бали лише в тому випадку, якщо вони здобуті з профільного предмета.